Zaznacz stronę

Nazywam się Agnieszka Prucia

Gdybym w marcu 2012 roku zobaczyła siebie w malutkiej pracowni, z gliną w ręku, pewnie pomyślałabym, że to nie o mnie, że to niemożliwe. A jednak. Czasem zaskakujące sploty okoliczności wiodą nas dokładnie tam, gdzie mamy być – w moim przypadku poza korporacyjny zgiełk, poza niesatysfakcjonującą pracę.

Dziś moja pracownia to stutrzydziestolitrowy piec, w którego brzuchu walczą żywioły. To wreszcie kilogramy gliny, która czeka na nasze spotkanie – sam na sam. Hipnotyzuje organicznym zapachem, onieśmiela możliwościami, które kryje w sobie i uczy – uważności, cierpliwości oraz pokory.

Moja pracownia to miejsce, w którym pasja i marzenia nabierają realnych kształtów. Wypełniona słowami, które zapisuję w glinie, by nie tracić z oczu cudów codzienności, by praktykować radość z małych rzeczy i by szukać równowagi w przyrodzie.
Piszę w glinie, bo wierzę, ŻE DOBRE SŁOWA BUDUJĄ DOBRE ŻYCIE​ ♥

​I choć cieszę się z miejsca, do którego doprowadziły mnie moje dwie pracowite ręce,  to lubię wyobrażać sobie rzeczywistość alternatywną – w innym miejscu i innym czasie, gdzie słowa piszę nie tylko w glinie, ale coraz częściej na papierze ♥

Chcesz zobaczyć jak powstają moje prace, obejrzyj zwiastun autorstwa Sylwii z EMMOTION poniżej, albo od razu cały FILM